Minka Dumont Kelly on sündinud 24.juunil 1980 aastal Los Angeleses, Californias. Ta on Aerosmithi kitarristi Rick Duafy ja Maureen Kelly ainuke laps. Minka kasvatas üles tema ema, kes oli endine showtüruk Los Angeleses. Ta oli lapsepõlves pahane, et isa tema ja ema maha jättis, kuid 17. aastasena muutis ta meelt oma isa suhtes. 

Pärast seda kui ta lõpetas Valley keskkooli Albuquqerques, suundus ta tagasi Los Angelesse koos oma isaga, kus ta hakkas hopina näitlemisega tegelema - kui ta üles kasvas, siis ta tahtis leida karijääri, kus ta saaks oma tundeid väljendada. See on peamine põhjus miks ta valis näiltemise oma ametiks. Liskas on ta tegelenud ka modellindusega. Tema esimene suur roll oli NBC sarjas ''Friday Night Light'' , kus ta kehastas tegelast nimega Lyla Garrity.

2005 aastal oli Minka koos Dylan Braziliga ja tal on suhted olnud selliste näitlejatega nagu Chris Evans ja Donald Faison. Lisaks on ta kohtamas käinud ka muusiku John Mayeriga ning hetkel suhtes korvpalluri Derek Jeteriga.

Nimest:
Minka on Poola päritolu nimi ja selle ajalooloine tähendus on ''Otsusekindel kaitsja'' See on lühike vorm nimest Wilhelmina.